Nacházíte se: Student > Kultura, sport OŠKMaT

Kultura, sport OŠKMaT

PDF E-mail Print

KULTURA


Odbor školství, kultury, mládeže a tělovýchovy současně spravuje příspěvkové organizace

Národní dům Frýdek-Místek “příspěvková organizace“ 

Budova Národního domu v Místku

 

 


 

 

 

Městská knihovna Frýdek-Místek, příspěvková organizace

 

 

SPORT


Odbor školství, kultury, mládeže a tělovýchovy zajišťuje finanční podporu sportovním organizacím pracujícím s dětmi a mládeží prostřednictvím dotačního programu „Podpora a rozvoj sportu ve městě Frýdek-Místek“  ve výši 1,2 mil Kč ročně. Podpora se vztahuje na celoroční činnost sportovních organizací i na jednotlivé sportovní akce na základě podaných žádostí. Rovněž je z rozpočtu města ročně podporován výkonnostní sport dětí a mládeže největších sportovních klubů cca 18 mil. Kč. Odbor ŠKMaT se rovněž podílí na organizaci akcí určených dětem a mládeži, ať již samostatně či ve spolupráci se sportovními organizacemi.
Ve správě odboru je padesát veřejně přístupných sportovních hřišť ve městě, z nichž jsou mnohé vybaveny koši pro streetball, brankami pro hokejball a volejbalovými sloupky. Při základních školách zřizovaných statutárním městem  je provozováno třináct tělocvičen a deset venkovních sportovních areálů. Na základní škole na ul. J. z Poděbrad je provozován nově zrekonstruovaný plavecký bazén (vybavený nejmodernější technikou), ve kterém probíhá výuka plavání žáků základních škol.Je potěšující, že žáci i studenti místních škol a také další obyvatelé města, využívají moderní sportoviště v hojném počtu,  že jsou vytvořené podmínky ke sportování, které motivují ke zdravému způsobu života.

Obrázky

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
3.85 °C
1.46 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)