Nacházíte se: O městě > Životní prostředí a zemědělství > Příroda > Naučné stezky

Naučné stezky

PDF E-mail Print

V této sekci naleznete informace o naučných stezkách ve Frýdku-Místku a v jeho okolí (pouze o naučných stezkách, které realizoval odbor životního prostředí a zemědělství).
 

Naučná stezka Frýdecký les - trasa prochází příměstským lesem a seznámí vás s některými zajímavostmi tohoto území. Stezka má celkem 10 zastavení a je dlouhá 3,5 km. Na jednotlivých zastaveních se dozvíte něco o významu a funkcích lesa, ale také o houbách a dalších lesních rostlinách, starých stromech, živočiších a vodě v lese.
Celá trasa je označena smluvenou značkou pro naučné stezky, tj. bílým čtvercem se zeleným pruhem.

Naučná stezka Bludné balvany - památka na dobu ledovou. Stezka vede Frýdeckým lesem.

Naučná stezka Okolí Morávky ve Skalici - trasa prochází okolím obce Skalice – lužními lesy u Morávky a vrchem Skalická strážnice, ze kterého jsou pěkné výhledy do krajiny a na panorama Beskyd.
Stezka má celkem 10 zastavení a je dlouhá přes 4 km. Na jednotlivých zastaveních se dozvíte různé zajímavosti o řece Morávce, chráněných územích na jejím toku, lesích v okolí a také o geografii celého území. Na tabuli č. 6 najdete informace o historii a zajímavostech obce Skalice.
Celá trasa je označena smluvenou značkou pro naučné stezky, tj. bílým čtvercem se zeleným pruhem.
 

Obrázky

O městě

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
7.52 °C
7.31 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)