Soutěž pro žáky základních i středních škol

Statutární město Frýdek-Místek vyhlásilo již 3. ročník soutěže TECH-talent a INDUSTRIAL-talent. Určena je žákům a studentům základních a středních škol se sídlem ve Frýdku-Místku.

Soutěž byla vyhlášena na Trhu vzděláváni a uplatnění. Úkolem je vytvořit tříminutové video o technické profesi, která je provozována na území města, nebo o průmyslovém objektu ve městě.

„Soutěže se může zúčastnit jednotlivec nebo tým. Přesněji řečeno, jednotlivec musí být žák základní školy. Týmy mohou být sestaveny jednak z žáků základních škol nebo mohou být smíšené, tedy z žáků základních a středních škol ve Frýdku-Místku. Věřím, že v dnešní době youtuberů to nebude velký problém. Stačí se zamyslet nad tématem, zapojit jistou dávku kreativity, natočit video a odevzdat ho nejpozději do 3. února na podatelně magistrátu. Na výherce čekají hodnotné ceny,“ řekl náměstek primátora Jakub Míček.

Porota soutěže bude hodnotit originalitu a kvalitu zpracování soutěžního videa. Slavnostní vyhlášení soutěže a předání cen se uskuteční v březnu v zasedací místnosti frýdeckého magistrátu.

Vítězové v roce 2018:

INDUSTRIAL-talent - tým žáků z Gymnázia a SOŠ Cihelní a ZŠ Československé armády – soutěžní video o firmě BLANCO Professional CZ spol. s r.o.

TECH-talent - žák ZŠ Československé armády – soutěžní video o kostelních hodinách Baziliky Navštívení Panny Marie

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA