Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Třaskavé téma ohňostroj

01.10.2019 08:00
Počet zhlédnutí: 1397

Vážení občané,

možná není až tak překvapivé, že „nejtřaskavějším“ tématem posledního jednání rady města se stal vedle pro chod města mnohem důležitějších bodů novoroční ohňostroj, ale přesto to dokumentuje, jak rozporuplná tato „řízená oslava“ konce kalendářního roku je. Sahat do něčeho tak tradičního není jednoduché. I my si umíme představit, že novoroční ohňostroj lze uvést v jiném čase, kdy by si mohl samozřejmě najít jiné publikum a proběhnout poklidněji. Vítat nový rok s předstihem mi přijde z principu scestné, ale některá města nemají třeba problém oslavit jej v podvečer 1. ledna, což je pro rodiny s dětmi určitě přijatelná varianta. Musíme však vzít v úvahu, že Silvestr znamená mnohem víc i pro jiné skupiny obyvatel, které každoročně váží kolem půlnoci cestu, symbolizující naše dvojměstí, k řece Ostravici na most, kde se bujaré veselí koncentruje. Pokud vyvrcholení oslav probíhá na jednom místě, je pro městskou i státní policii mnohem jednodušší veškeré doprovodné jevy zvládnout, než kdyby měli policisté řešit případné jednotlivé excesy v nejrůznějších částech města. Na novoročním ohňostroji tedy nic neměníme. Alespoň zatím. Ale v posledních letech bedlivě sledujeme vše, co současný formát oslav přináší, protože misky vah se za poslední dobu trochu rozkývaly. Snad to vezmou i účastníci oslav v úvahu.

Jako radní jsme dále rozhodli například o zakázkách na vybudování střediska osobní hygieny v domě s pečovatelskou službou na ulici Sadová a také zakázce na odkanalizování částí Chlebovice, Skalice a Zelinkovice-Lysůvky. Také pokračujeme v rozvoji projektu sdílených kol, kdy v následujících měsících otestujeme, jaký by byl mezi vámi zájem o elektrokola.

Michal Pobucký,
Glosa vedení města

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
7.56 °C
7.83 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)