Slovo primátora

Prázdniny nám utekly

Vážení občané,

uteklo nám to všem jako vždy, ale myslím, že když se ohlédneme za všemi těmi letními akcemi, které v posledních dnech vrcholily nadmíru povedeným gastrofestivalem nebo Historickými slavnostmi, můžeme si poskládat léto plné zážitků, které jsme pro vás připravili přímo ve městě, v němž žijete. Když si k tomu přidáte ty další z vašich dovolených, věřím, že u většiny bude převládat spokojenost nad tím, jak s létem naložili, a že jsme všichni načerpali dostatek sil pro dny, kdy už se ze slunce tolik těšit nebudeme.

Školáci musí zpátky do školy a také nám, zastupitelům, skončily pomyslné prázdniny a hned ve středu 4. září máme zasedání zastupitelstva města. Doufám, že se pohoda přenese i tam a budeme konstruktivně rozhodovat o dalších záležitostech, které se podílejí na tom, jak se nám ve městě žije, a odrážejí se na celkové atmosféře, která je podle mě potom i důležitým základem všech pořádaných akcí. Ty ani v září nekončí. Například 6. září ještě proběhne v rámci Prázdnin ve městě zakončovací akce Ahoj, prázdniny, kde děti mohou vyměnit své hrací plány za malý dárek, čeká na ně mnoho zábavy, dílen, atrakcí i nabídka kroužků na další školní rok, kterou částečně přinášíme i v tomto zpravodaji. V neděli 15. září se zapojíme do Dnů evropského dědictví a na 20. září se připravuje Festival partnerských měst. A všechny seniory musím samozřejmě pozvat na den otevřených dveří Centra aktivních seniorů, kdy se mohou 16. září od 13 hodin přijít podívat, co jsme pro ně vytvořili.

Michal Pobucký,
Glosa vedení města